Artykuły tematyczne


artykuły na każdy temat, darmowy marketing internetowy dla Ciebie!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się za darmo
Nie pamiętasz hasła? Przypomnij hasło
 
kanał RSS
PageRank

3 najczęściej zadawane pytania na rozmowach kwalifikacyjnych

Autor: marmoon, data publikacji 07 mar 2012 11:56
Kategoria: Finanse
Rozmowy kwalifikacyjne to stres zarówno dla ubiegającego się o prace jak i dla rekrutującego. Dlatego warto wcześniej przygotować się do takiej rozmowy.

1.       Proszę powiedzieć coś o sobie

Jest to pytanie najczęściej zadawane na początku każdej rozmowy. Ma na celu rozluźnienie atmosfery i sprawienie by kandydat poczuł się pewniej. W końcu o sobie można mówić bez końca. Pracodawcy oczekują jednak konkretów. Nie chodzi o to, abyś mówił o wszystkim, ale o sobie pod kątem danego stanowiska pracy. Jeśli np. na stanowisku, na które aplikujesz, wypełnia się formularze PIT 36l, możesz wspomnieć, że masz już doświadczenie w tej dziedzinie. Chodzi o to, aby opowiedzieć o sobie w taki sposób, aby się zareklamować i przedstawić z jak najlepszej strony swoje kompetencje.

2.       Trzy najmocniejsze/najsłabsze strony 

Warto wymienić trzy najmocniejsze strony pod kątem danego stanowiska. Jeśli aplikujesz na stanowisko asystentki powiedz, że jesteś uporządkowana. Będzie to niewątpliwym atutem. Przed każdą rozmową przygotuj sobie swoje trzy najmocniejsze strony, ponieważ pytanie to pada na większości rozmów. Jeśli chodzi o najsłabsze strony – powinno się unikać bezpośredniej odpowiedzi na to pytanie. Najlepiej odpowiedzieć wymijająco. Przykładem może być odpowiedź, że  w tej chwili nie możesz sobie przypomnieć żądnych swoich słabych stron, które wpływałyby na twoja prace na tym właśnie stanowisku.

3.       Oczekiwania finansowe

Nie ma rozmowy bez tego pytania. Jeśli pracodawca traktuje poważnie twoja kandydaturę, na pewno cię o to zapyta. Jaka jest prawidłowa odpowiedź na to pytanie? To zależy od ciebie. Powinieneś na początku zastanowić się, ile chciałbyś zarabiać naprawdę. Jakie jest minimum, które jest ci niezbędne do przeżycia. Następnie zastanów się, jaka kwota sprawiałaby ci satysfakcje. Na rozmowie możesz podać przedział np. 2000 – 2500 zł. Jeśli bardzo zależy ci na pracy możesz podać mniejszą kwotę. Spróbuj też poszukać w Internecie informacji, ile zarabiają osoby na podobnych stanowiskach z podobnym doświadczeniem.   

Najlepsze Śmieszne zdjęcia na facebooka